بررسی بانکداری مرکزی در گام دوم انقلاب با حضور روسای دوره های مختلف بانک مرکزی
10 شهریور 1400
بررسی بانکداری مرکزی در گام دوم انقلاب با حضور روسای دوره های مختلف بانک مرکزی

 

 
 
روسای دوره های مختلف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دردومین روز برگزاری سی و یکمین همایش بانک مرکزی با حضور در میزگرد تخصصی، بانکداری مرکزی در گام دوم انقلاب را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

در این میزگرد که تا دقایقی دیگ، دکتر سید محمد حسین عادلی،  دکتر طهماسب مظاهری، دکتر محمود بهمنی و دکتر ولی الله سیف روسای اسبق، عبدالناهر همتی رئیس کل سابق، اکبر کمیجانی رئییس کل بانک مرکزی و فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران حضور دارند.

گفتنی است سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی که از روز گذشته نهم شهریورماه آغاز شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، صرفاً با حضور سخنرانان، اعضای میزگردها و ارائه کنندگان مقالات در بانک مرکزی برگزار و به منظور بهره مندی سایر صاحبنظران و عموم علاقه مندان به صورت آنلاین از طریق لینک http://conf31.ibi.ac.ir در فضای مجازی پخش می شود.

محورهای اصلی این همایش دو روزه بر اساس مصوبات شورای راهبردی و کمیته علمی شامل "اصلاح قوانین بانکی: زمینه ها و ضرورت ها"، "حکمرانی بانکی: نقد و ارزیابی"، "مدل کسب و کار بانکی: ارزیابی و آسیب شناسی" و "مانع زدایی و پشتیبانی از تولید: نقش و مسئولیت نظام بانکی" است که در قالب میزگردهای تخصصی و با حضور کارشناسان، صاحبنظران و روسای قبلی بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

همایش بانکداری اسلامی، به عنوان بزرگترین رویداد علمی در حوزه علوم انسانی و به طور خاص در زمینه بانکداری اسلامی، مقارن با تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا در هفته بانکداری به صورت سالیانه برگزار می شود.

هدف از برگزاری این همایش بسط دانش بانکداری، تضارب افکار و هم افزایی میان صاحب نظران و کارشناسان و آخرین دستاوردهای مطالعات و پژوهش ها در حوزه علوم بانکداری و مالی اسلامی در قالب سخنرانی، ارائه مقاله و میزگرد تخصصی است.

یافته های علمی این همایش همه ساله به صورت کتاب مجموعه مقالات و سخنرانی ها در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد و مرجع ارزشمندی برای مطالعات و پژوهش های آینده است.